Matkaoppaat | Nelonen.fi

Ohjelmistossa

Tuotantokausi 4 › Jim, Nelonen

Matkaoppaat-sarjan 4. kausi vie meidät taas Turkin aurinkoiseen Alanyaan - ja tällä kaudella on myös romantiikkaa ilmassa! Ohjelman tekstitys teksti-tv:n sivulla 333.

Seuraavat tv-esitykset

su 11.12. 09.30
Kausi 4 - Jakso 44
Kausi 4. Jakso 44/56. Terhi ja Erja koettavat ratkaista pavun ja herneen välisiä eroja, Marjo käy läpi palautteita ja Kati pääsee romanttisen tanssin pyörteisiin. (20')
su 11.12. 10.00
Kausi 4 - Jakso 45
Kausi 4. Jakso 45/56. Odotettu Matkaoppaat palaa ruutuun uusin jaksoin! Tunisiaa koettelee myrsky, Alanyassa varustaudutaan äkillisiin varpusparviin. Onneksi Halitia ja Jaanaa vaivaa vain rakkaus. (20')
su 11.12. 10.30
Kausi 4 - Jakso 46
Kausi 4. Jakso 46/56. Tauno ja Anni ovat nautiskelemassa mausteisesta ruuasta Erjan tutustuessa ruskeisiin lakanoihin. (20')
su 11.12. 11.00
Kausi 4 - Jakso 47
Kausi 4. Jakso 47/56. Tunisiassa saadaan vieraita kotimaasta ja Turkissa selvitellään törkeän halailijan tapausta. (20')
su 11.12. 11.30
Kausi 4 - Jakso 48
Kausi 4. Jakso 48/56. Anne-Marin seikkaillessa Saharassa oman äidin kanssa, Alanyassa eräs turisti saa huonoja uutisia Suomesta. Häämatkalaisten ei onneksi tarvitse stressata. (21')
  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Astral-TV
06:00
Bubble Guppies (S)
06:25
Pound Puppies (7)
06:45
Transformers Rescue Bots (S)
07:10
Lazy Town (S)
07:35
My Little Pony: Ystävyyden taikaa (7)
08:00
My Little Pony: Ystävyyden taikaa -lyhäri (S)
08:05
Angry Birds Toons (S)
08:10
Angry Birds Toons (S)
08:15
Lego Legends of Chima (7)
08:35
Lego Ninjago (7)
09:00
Zambezia - Lintukodon siipiveikot (S)
10:50
Vaaleanpunainen pantteri (S)
11:00
Leijonan luola USA
12:05
Leijonan luola USA
13:05
Haluatko miljonääriksi?
14:05
Haluatko miljonääriksi?
15:10
Haluatko miljonääriksi?
16:10
Ummikot ulkomailla
17:10
Suomen huutokauppakeisari
18:15
HS-uutiset ja sää
18:20
Talent Suomi
20:00
Hauskat kotivideot
20:58
Keno
21:00
Pirates of the Caribbean: Vierailla vesillä (12)
23:50
Liiga: Illan parhaat
23:55
Colombiana (16)
02:10
Stand Up! (S)
03:10
Astral-TV
05:00
Astral-TV
06:55
Ostosruutu
08:55
Gordon Ramsay maailmalla
10:00
Jaksa paremmin
10:30
Matkaoppaat
11:00
Matkaoppaat
11:30
Matkaoppaat
12:00
Matkaoppaat
12:30
Matkaoppaat
13:00
Guinness World Records
14:00
Guinness World Records
15:00
Guinness World Records
16:00
Pomo piilossa
17:05
Amerikan kovimmat keräilijät
18:05
Amerikan kovimmat keräilijät
19:05
Talent USA
21:00
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
22:00
Rikkaiden panttilainaamo
23:00
Pomo piilossa
00:00
Panttilainaamo
00:30
Panttilainaamo
01:00
Poliisit (S)
01:30
Poliisit (S)
02:00
Poliisit (7)
02:30
Poliisit (12)
03:00
Rajavalvojat (S)
03:30
Rajavalvojat (S)
04:00
Rajavalvojat (S)
04:30
Astral-TV
05:00
Astral-TV
06:00
Ostosruutu
09:00
Remppa vai muutto
10:00
Remppa vai muutto
11:00
Häät sulhasen tapaan
12:15
Häät sulhasen tapaan
13:30
Tanssin superäidit
14:30
Tanssin superäidit
15:30
Sinkkuillallinen
16:30
Sinkkuillallinen
17:30
Neljät häät Amerikassa
18:30
Vain elämää
20:00
Hotellit kuntoon, Jyrki Sukula!
21:00
Greyn anatomia (12)
22:00
Blindspot (12)
23:00
Supertähdet (S)
00:30
Beck: Tyttö maakellarissa (12)
02:35
Hotellit kuntoon, Jyrki Sukula!
03:35
Kielletty rakkaus (S)
04:35
Astral-TV
09:50
Amerikan paras ravintola
10:35
Amerikan paras ravintola
11:20
Tosiputki: Made in Chelsea (S)
12:10
Tosiputki: Made in Chelsea (S)
13:00
Tosiputki: Made in Chelsea (S)
13:50
Tosiputki: Made in Chelsea (S)
14:40
Pomo piilossa
15:30
Pomo piilossa
16:20
Dexpedition (7)
16:45
Dexpedition (7)
17:10
Dexpedition (7)
17:35
Dexpedition (7)
18:00
Tosiputki: Ibiza Weekender (S)
19:00
Tosiputki: Ibiza Weekender (S)
20:00
Tosiputki: Ibiza Weekender (S)
21:00
Enemies Closer (16)
22:45
Jotkut tytöt (S)
00:35
Dexpedition (7)
01:00
48 tuntia rikoksesta (7)
01:45
Temptation Island Suomi 2 (7)
02:30
Temptation Island Suomi 2 (7)
10:00
Liiga: HPK - Ässät (8.12.)
12:00
Liiga: Tappara - Pelicans (8.12.)
14:00
MM-rallicross Highlights: Argentiina
15:00
Liiga: KooKoo - JYP (9.12.)
17:00
Night of the Jumps: Gdansk
18:00
UEFA Europa League: FC Zorya - Manchester United (8.12.)
20:00
NBA: Oklahoma City Thunder - Houston Rockets (9.12.)
22:00
Liiga: Tappara - KalPa (10.12.)
00:00
Liiga: JYP - Kärpät (10.12.)
10:00
NBA: Oklahoma City Thunder - Houston Rockets (9.12.)
12:00
NBA Inside Stuff
12:25
UEFA Europa League: Southampton - Hapoel Beer-Sheva (8.12.)
14:20
UEFA Europa League: Maalikooste 8.12.
15:10
Liiga: 4. Erä
16:00
Gillette World Sport
16:30
Liigastudio
17:00
Liiga LIVE: Tappara - KalPa
19:30
Liiga: 4. Erä
20:00
MM-rallicross: Argentiinan osakilpailu (27.10.)
22:00
Liiga: HIFK - Lukko (9.12.)
00:00
Liiga: KalPa - TPS (3.12.)
02:00
MM-ralli: Australia, Extra
03:00
NBA LIVE: Chicago Bulls - Miami Heat