Kuninkaalliset häät | Nelonen.fi

Kuninkaalliset häät

Kuninkaalliset häät

Kuninkaalliset häät on uusi kotimainen ohjelmaformaatti. Ohjelmasarjassa seurataan Helsingin Vanhasta kirkosta suorana lähetettävää ja selostettavaa vihkimistä kahdeksana kevätkesäisenä tiistaina. Vihkitilaisuus rakennetaan kuninkaalliseen tyyliin kuoroineen ja esiintyjineen. Kuninkaalliset häät selostavat Riku Riihilahti stylisti Teri Niitti. Radio Rockista tuttu Jenni Alexandrova kertoo tunnelmia kirkosta, jännittää häävieraiden mukana ja haastattelee hääparin lähipiiriä.
  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:20
Onnenarpa
08:20
PII-PAA Poliisit
08:25
PII-PAA Poliisit
08:30
Guinness World Records - Ihmeelliset ennätysvideot
09:00
Hansin grillikesä
10:00
Laiva (S)
10:30
Laiva (S)
11:00
Laiva (S)
11:30
Laiva (S)
12:00
Merieläinten pelastajat
12:30
Merieläinten pelastajat
13:00
Suomen Tulli
13:30
Suomen Tulli
14:00
Splash!
15:50
Hauskat eläinvideot
15:55
Tuuri
16:55
Mitä tuli tehtyä
17:55
Mitä tuli tehtyä
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
Guinness World Records - Ihmeelliset ennätysvideot
19:30
Hauskat eläinvideot
19:35
Vino Show
20:58
Keno
21:00
Elokuva: Vanhat ketut (7)
22:45
Elokuva: Aikapommi (12)
00:30
Salaliittoteoriat Jesse Venturan johdolla (12)
01:25
Outoa vai mitä? (12)
02:25
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
07:25
Onnenarpa
09:25
Jaksa paremmin
09:50
Merimaili
10:15
Arktiset vedet
10:45
MasterChef VIP
11:35
MasterChef VIP
12:30
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
13:20
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
14:15
Guinness World Records
15:10
Hurja remontti
16:05
Kuuluisat kuppilat
16:35
Kuuluisat kuppilat
17:05
Kuuluisat kuppilat
17:35
Kuuluisat kuppilat
18:05
Anthony Bourdain maailmalla
19:00
Poliisit (S)
19:30
Poliisit (S)
20:00
Poliisit (7)
20:30
Poliisit (12)
21:00
Suomen Tulli
22:00
Panttilainaamo
22:30
Panttilainaamo
23:00
Huijari pilasi elämäni
23:55
Villit lomavideot
00:25
Villit lomavideot
00:50
Villit nettivideot (12)
01:20
Villit nettivideot (16)
01:45
JIM D: Muinaiset avaruusoliot (12)
02:40
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
07:00
Onnenarpa
09:00
Illallissota
10:00
Hulluna leivontaan
10:30
Kiinalaisen keittiön herkut
11:00
Sikke - Ruokaa rakkaudella
11:30
Korealaisen keittiön aakkoset
12:00
Arvostele mun illallinen Suomessa
12:30
Arvostele mun illallinen Suomessa
13:00
Arvostele mun illallinen Suomessa
13:30
Arvostele mun illallinen Suomessa
14:00
Häät sulhasen tapaan Amerikassa
14:55
Tulossa: Toisenlaiset äidit (S)
15:00
Koirakuiskaaja
16:00
Nätti nakuna
17:00
Suomen kaunein mökki
18:00
Neljän tähden illallinen
18:30
Neljän tähden illallinen
19:00
Neljän tähden illallinen
19:30
Neljän tähden illallinen
20:00
Äitien sota
20:55
Tulossa: Suomen täydelliset venäläisnaiset (S)
21:00
Valheen vangit (12)
22:00
Ruotsin miljonääriäiti Maria Montazami
22:55
Elokuva: Muukalainen nimeltä Brute (16)
00:45
Ennustaja-TV
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
18:00
Olipa kerran (12)
18:00
Common Law (12)
18:55
Olipa kerran (12)
18:55
Common Law (12)
19:50
NCIS Rikostutkijat (12)
20:45
NCIS Rikostutkijat (12)
21:40
Dexter (16)
22:45
Dexter (16)
23:45
House of Lies (12)
00:20
House of Lies (12)
10:00
NBA Inside Stuff
10:30
Golfari
11:00
Rallin MM-sarja: Puola, 1. kisapäivä
11:30
Global Champions Tour: Cannes
11:30
Inside European Rally Championship: Azorit
12:00
Extreme Sailing
12:30
Volvo Ocean Race: Life at the Extreme
13:00
Rallin MM-sarja LIVE: Puola EK 13, Paprotki
14:00
Vaahteraliiga: Helsinki 69ers - Turku Trojans (2.7.)
14:00
Gillette World Sport
16:35
Volvo Ocean Race: Göteborg, In-Port Race
18:30
Great Cup 32 Racing Tour
19:00
Beach Volley World Tour: Naisten Pronssiottelu & Finaali, Stavanger (13.6.)
21:00
Superpesis: Alajärvi - Kitee (4.7.)
23:30
NASCAR Highlights: Sonoma, Toyota/Save Mart 350
00:30
Rallin MM-sarja: Puola, 2. kisapäivä
01:00
European Rally Championship: Azorit
09:45
NASCAR Highlights: Sonoma, Toyota/Save Mart 350
10:45
MotoGP: Assenin Osakilpailu (27.6.)
12:15
F1-veneet: Evian, Ranska
13:30
Great Cup 32 Racing Tour
14:00
Mansaaren Ajot: Highlights
14:55
Superpesis LIVE: Alajärvi - Kitee
17:30
TCR: Sotshi, Venäjä
18:00
Seamaster Sailing
18:30
Rallicrossin MM-sarja Highlights: Estering, Saksa
19:30
Rallin MM-sarja: Puola, 1. kisapäivä
20:00
Rallin MM-sarja: Puola EK 13, Paprotki (4.7.)
21:00
PRO BOXING: Patrick Nielsen vs. Charles Adamu (20.6.)
23:30
Nykyaikainen viisiottelu: Miesten maailmancupin finaali
00:00
Nykyaikainen viisiottelu: Naisten maailmancupin finaali
00:30
Nykyaikainen viisiottelu: Sekajoukkueiden maailmancupin finaali
01:00
Ironman Cairns, Great Barrier Reef