Dancing on Ice | Nelonen.fi

Dancing on Ice

Dancing on Ice

Upea show ja jännittävä kilpailu, jossa 10 julkkiskilpailijaa opiskelee jäätanssia tähtiluistelijoiden opastuksella. Ohjelman juontavat Marja Hintikka ja Lorenz Backman, ja kilpailijoiden päävalmentajana nähdään Laura Lepistö. Tuomariston vakiojäseniä ovat Mila Kajas-Virtanen, Mika Saarelainen ja Anuliisa Uotila. Heidän lisäkseen mukana on joka viikko vaihtuvia kiinnostavia tuomareita. Kotimainen viihdeohjelma. 1. tuotantokausi.

Äänestyksen alkuun

Refreshing...

Äänesi on vastaanotettu

Kiitos !

Yhteistyössä

  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
07:30
Onnenarpa
09:00
Matkaoppaat
09:30
Matkaoppaat
10:00
Matkaoppaat
10:30
Matkaoppaat
11:00
Suomen huutokauppakeisari
12:00
Suomen huutokauppakeisari
12:55
Vaaleanpunainen pantteri (7)
13:00
Vaaleanpunainen pantteri (S)
13:10
Leijonan luola USA
14:10
Leijonan luola USA
15:05
Asterix ja viikingit (7)
16:35
Vaaleanpunainen pantteri (S)
16:40
Vaaleanpunainen pantteri (S)
16:50
Neljän tähden illallinen
17:20
Neljän tähden illallinen
17:50
Neljän tähden illallinen
18:20
Neljän tähden illallinen
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
Hauskat kotivideot
20:00
Hauskat kotivideot
20:58
Keno
21:00
Minä ja Morrison (16)
22:55
Esa ja Vesa - auringonlaskun ratsastajat (12)
00:35
Suomen huutokauppakeisari Espanjassa
01:25
Poliisit - kotihälytys (7)
02:15
LIVE: Tiedä ja Voita Juhannus Special
05:00
Ennustaja-TV
07:05
Ostosruutu
09:05
Merimaili
09:35
Top Chef
10:25
Top Chef
11:20
Jaksa paremmin
11:50
Hurja remontti
12:45
Amerikan karmeimmat kokit
13:40
Leijonan luola UK
14:50
Leijonan luola UK
16:00
Inspector Cartoons (7)
16:10
Team Ahma (7)
16:40
Team Ahma (7)
17:10
Team Ahma (7)
17:40
Team Ahma (S)
18:05
Rikkaiden panttilainaamo
19:00
Poliisit (7)
19:30
Poliisit (7)
20:00
Poliisit (S)
20:30
Poliisit (S)
21:00
Grillit huurussa (S)
22:00
Hyvät ja huonot uutiset
23:00
Hyvät ja huonot uutiset
00:00
Hottikset (S)
01:00
LIVE: Tiedä ja Voita Juhannus Special
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Ostosruutu
09:00
Hotellit haltuun
09:50
Hurja painonpudotus UK
10:45
Hurja painonpudotus UK
11:40
Liv D: Ökyrikkaat venäläiset (S)
12:45
Supernanny Euroopassa (7)
13:40
Sinkkuillallinen
14:35
Sinkkuillallinen
15:30
Neljät häät Amerikassa
16:20
Neljät häät Amerikassa
17:15
Tanssin superäidit
18:10
Kaisa ja luksuskodit
19:05
Ravintola X
20:00
Hotellit kuntoon, Jyrki Sukula!
21:00
Toisenlaiset äidit
22:00
Kumman kaa (S)
22:30
Kumman kaa (S)
23:00
Ou Nou!
23:35
Ou Nou!
00:05
Bachelor Suomi (S)
01:00
Kocktails with Khloé
01:50
Sinkkulaiva
02:20
Sinkkulaiva
02:50
Sinkkulaiva
03:20
Sinkkulaiva
03:45
Ruotsin miljonääriäiti Maria Montazami
09:55
Mistresses (7)
10:40
Mistresses (7)
11:25
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
12:10
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
13:00
Tosiputki: Made in Chelsea (7)
13:50
Tosiputki: Hollywood Cycle (7)
14:40
Tosiputki: Hollywood Cycle (S)
15:30
Tosiputki: Hollywood Cycle (7)
16:20
Pipo tiukalla (S)
18:00
Mistresses (7)
18:55
Mistresses (7)
19:50
Katy Perry: Part of me (S)
21:40
Taking Woodstock (12)
23:55
House of Lies (12)
00:25
House of Lies (7)
01:00
Mad Dogs (16)
02:00
Villit nettivideot (12)
02:30
Villit nettivideot (12)
03:00
Harley Davidson ja Marlboro-mies (16)
10:00
Superpesis: Sotkamo - Koskenkorva (5.6.)
12:30
Mobil 1 The Grid
13:00
Superpesis: Jyväskylä - Raahe (7.6.)
15:30
Superpesis: Raahe - Alajärvi (14.6.)
18:30
NBA Inside Stuff
19:00
Superpesis: Vimpeli - Sotkamo (19.6.)
21:30
NBA Action
22:00
Superpesis: Alajärvi - Kankaanpää (21.6.)
00:30
New York Vendée
01:00
MM-rallicross Highlights: Norja
10:00
Trans World Sport
11:00
Vaahteraliiga: Porvoo Butchers - Vantaa TAFT (17.6.)
13:30
MM-rallicross: Norjan osakilpailu (12.6.)
15:30
MM-ralli: Monte Carlo, Extra
16:30
MM-ralli: Ruotsi, Extra
17:30
MM-ralli: Meksiko, Extra
18:30
MM-ralli: Argentiina, Extra
19:30
MM-ralli: Portugali, Extra
20:30
MM-ralli: Sardinia, Extra
21:30
V8 SuperCars Highlights: Darwin, Race 12
22:30
V8 SuperCars Highlights: Darwin, Race 13
23:30
Vaahteraliiga: Helsinki Roosters - Vaasa Saints (10.6.)