Dancing on Ice | Nelonen.fi

Dancing on Ice

Dancing on Ice

Upea show ja jännittävä kilpailu, jossa 10 julkkiskilpailijaa opiskelee jäätanssia tähtiluistelijoiden opastuksella. Ohjelman juontavat Marja Hintikka ja Lorenz Backman, ja kilpailijoiden päävalmentajana nähdään Laura Lepistö. Tuomariston vakiojäseniä ovat Mila Kajas-Virtanen, Mika Saarelainen ja Anuliisa Uotila. Heidän lisäkseen mukana on joka viikko vaihtuvia kiinnostavia tuomareita. Kotimainen viihdeohjelma. 1. tuotantokausi.

Yhteistyössä

  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Ostosruutu
07:00
Disneyn esikoulu: Jake ja Mikä-Mikä-Maan merirosvot (S)
07:25
Disney esittää: Kim Possible (7)
07:50
Disney esittää: Aku ja kumppanit (S)
08:00
Disney esittää: Aku ja kumppanit (S)
08:10
Shake It Up (S)
08:40
PII-PAA Poliisit
08:45
Eläinten pelastajat (7)
09:15
Gordon Ramsay - pannu kuumana
10:20
Huippukokki lähtee maalle
10:50
Onnenarpa
11:50
LIVE: Tiedä ja Voita
13:50
Deittikamera
14:20
Huippukokki lähtee maalle
14:50
Gordon Ramsay - pannu kuumana
15:50
Huippumalli haussa
16:50
Laiva (S)
17:20
Frasier (S)
17:50
Tuuri
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
Jutta ja huikeat häädieetit
20:00
Huvila & Huussi
20:58
Keno
21:00
Suomen huutokauppakeisari
22:00
Holmes NYC (12)
23:00
Beck: Japanilainen maalaus (16)
01:00
NCIS Rikostutkijat (12)
02:00
Frasier (S)
02:30
Holmes NYC (12)
03:30
Neljän tähden illallinen
04:00
Neljän tähden illallinen
04:30
Laiva (S)
05:00
Ennustaja-TV
06:35
Ostosruutu
07:35
Onnenarpa
09:05
LIVE: Tiedä ja Voita
11:05
Kuuluisat kuppilat
12:05
Elixir
12:35
Elämää halpalentoyhtiössä (S)
13:05
Leijonan luola USA
14:05
Kuppilat kuntoon Ruotsi
15:05
Hell's Kitchen
16:00
Hurja remontti
17:00
Kuuluisat kuppilat
17:30
Pomo piilossa
18:30
Leijonan luola USA
19:30
Hell's Kitchen
20:30
Poliisit (S)
21:00
Haasta Hans
22:00
Poliisit (S)
22:30
Villit lomavideot
23:00
Villit lomavideot
23:30
Australian rajalla
00:00
Australian rajalla
00:30
Täysillä tutkaan (7)
01:00
Pomo piilossa
01:55
Leijonan luola USA
02:50
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Ostosruutu
07:30
Onnenarpa
09:00
Hurja remontti
10:00
Hotellit haltuun
11:00
Kodikkaasti vuokralla
11:30
Tervetuloa kotiin
12:30
Manhattanin äitiyskonsultti (7)
13:30
Hurja painonpudotus
14:30
Olet mitä syöt
15:00
Neljät häät Amerikassa
16:00
Hurja painonpudotus
17:00
Joan Rivers laittaa tuulemaan (S)
18:00
Arvostele mun illallinen Suomessa
18:30
Arvostele mun illallinen Suomessa
19:00
Suomen kaunein mökki
20:00
Pelasta perheemme, Supermarjo!
21:00
Elokuva: A Mighty Heart - Taipumaton (12)
23:15
Good Wife (7)
00:15
Nätti nakuna
01:20
Asiaa seksistä (S)
02:20
Neljät häät Amerikassa
03:15
Käenpesä (7)
04:15
Ennustaja-TV
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
18:00
Hero-lyhäri: This is my Office
18:05
LA Ink
19:00
Baby Daddy (S)
19:30
Melissa ja Joey (S)
19:55
Hero-lyhäri: This is my Office
20:00
NCIS Los Angeles (12)
21:00
Elokuva: Puhallettu 60 sekunnissa (12)
23:05
Hero-lyhäri: This is my Office
23:10
NCIS Los Angeles (12)
00:00
Fargo (16)
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
Rallin MM-sarja: Portugali EK14, Fafe (24.5.)
15:00
UEFA Europa League: Fiorentina - Sevilla (14.5.)
17:00
UEFA Europa League: Napoli - Dnipro (7.5.)
19:00
NBA Inside Stuff
19:30
NBA Playoffs: Houston Rockets - Golden State Warriors (25.5.)
21:30
Rallin MM-sarja: Portugali, Highlights
22:30
Superpesis: Sotkamo - Vimpeli (22.5.)
01:00
Beach Volley World Tour: Naisten Pronssiottelu & Finaali, Praha (24.5.)
02:00
Rallicrossin MM-sarja Highlights: Iso-Britannia
03:00
Inside Sailing
03:30
NBA Playoffs LIVE: Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
NBA Playoffs: Houston Rockets - Golden State Warriors (25.5.)
16:00
Moto3: Le Mansin Osakilpailu (17.5.)
17:30
Moto2: Le Mansin Osakilpailu (17.5.)
19:00
MotoGP: Le Mansin Osakilpailu (17.5.)
20:30
Championship Playoff Final: Middlesbrough - Norwich (25.5.)
23:00
Speedwayn MM-sarja: Tampere (16.5.)
01:00
F4: Ahveniston Osakilpailu (17.5.)