Esko Valtaoja: Jos ihminen on älykkäintä mitä on tarjolla, olemme ryssineet todella pahasti | Nelonen.fi

Esko Valtaoja: Jos ihminen on älykkäintä mitä on tarjolla, olemme ryssineet todella pahasti

Keskiviikko 20.3.2013 klo 06.39

Avaruustähtitieteen professori Esko Valtaoja saapuu Hyvät ja huonot uutiset -ohjelman vieraaksi keskiviikkona 20.3. klo 22. Kansantajuisena tieteilijänä tunnettu Valtaoja ottaa illan aikana käsittelyynsä muun muassa uutisen siitä, että elämää on löytynyt todella syvältä. Mieheltä löytyykin kiteytetty mielipide ihmisen uskoon omasta ylivertaisuudesta myös maapallon ulkopuolella.

- Jos ihminen on älykkäintä mitä maailmankaikkeudella on tarjolla niin homma on ryssitty todella pahasti!

Entä mikä on Valtaojan mielestä paras keino herättää naisten huomio? Tämä ja muut Eskon havainnot Hyvissä ja huonoissa uutisissa Nelosella klo 22.00.

  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Bumba (S)
06:05
Bubble Guppies (S)
06:30
Transformers Rescue Bots (7)
06:50
Lazy Town (S)
07:20
My Little Pony: Ystävyyden taikaa (S)
07:45
Lego Friends (S)
08:10
Angry Birds Toons (S)
08:15
Marvel's Avengers Assemble (7)
08:40
Lego Ninjago (7)
08:50
Lego Ninjago (7)
09:05
Vaaleanpunainen pantteri (S)
09:10
Ostosruutu
09:40
Ostosruutu - VitaPrism
10:10
Onnenarpa
11:10
LIVE: Tiedä ja Voita
13:45
Eläinsairaala (S)
14:15
Eläinsairaala (S)
14:45
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
15:45
Neljän tähden illallinen
16:15
Onnenarpa
16:20
Matkaoppaat
16:50
Leijonan luola USA
17:50
Suomen huutokauppakeisari
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
Ummikot ulkomailla
20:00
Huvila & Huussi
20:58
Keno
21:00
Suomen huutokauppakeisari
22:00
Suomen huutokauppakeisari
23:00
Paratiisihotelli Ruotsi (S)
00:00
Suomen Tulli
01:00
Poliisit - kotihälytys (12)
02:00
Leijonan luola USA
03:00
Ummikot ulkomailla
04:00
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
07:30
Ostosruutu
10:00
Onnenarpa
11:00
LIVE: Tiedä ja Voita
12:00
Henkka & Niki vs. Amerikka
12:30
Henkka & Niki vs. Amerikka
13:00
Hurja remontti
14:00
Onnenarpa
14:05
Top Chef
15:00
Hyvät ja huonot uutiset
15:55
Onnenarpa
16:00
Panttilainaamon autospesialistit
16:30
Inspector Cartoons (7)
16:40
Martina ja hengenpelastajat
17:35
Leijonan luola UK
18:50
MasterChef Australia
20:00
Poliisit (7)
20:30
Poliisit (7)
21:00
Martina ja hengenpelastajat
22:00
Hyvät ja huonot uutiset
23:00
Konttori (S)
23:30
Poliisit (S)
00:00
Poliisit (7)
00:30
Australian rajalla
01:00
Australian rajalla
01:30
Leijonan luola UK
02:40
Martina ja hengenpelastajat
03:30
Hyvät ja huonot uutiset
04:25
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Ostosruutu
09:00
Eden
09:30
Eden
10:00
MasterChef VIP
10:55
Me Naiset esittää: #evek
11:00
Me Naiset esittää: #evek
11:10
Remppa vai muutto
12:00
Toisenlaiset äidit
12:55
Sinkkuillallinen
13:50
Me Naiset esittää: #evek
13:55
Me Naiset esittää: #evek
14:05
Hurja painonpudotus UK
15:00
Neljät häät Amerikassa
15:55
Remppa vai muutto
16:50
Me Naiset esittää: #evek
16:55
Me Naiset esittää: #evek
17:05
Sinkkuillallinen
18:00
Neljät häät Amerikassa
19:00
Akin ja Ritan rakkausdieetit
20:00
Jutta ja 10 suurta unelmaa
21:00
Aavikon kukka (16)
23:25
Kocktails with Khloé
00:20
Sinkkuillallinen
01:15
Jutta ja 10 suurta unelmaa
02:05
Maailman övereimmät juhlat (7)
03:05
Neljät häät Amerikassa
04:00
Ennustaja-TV
09:45
Tosiputki: Hollywood Cycle (S)
10:35
Mad Men (12)
11:30
Tosiputki: Ibiza Weekender (S)
12:20
Tosiputki: Hollywood Cycle (S)
13:10
Eläinten ABC
13:35
Eläinten ABC
14:00
Fosters (7)
14:45
Merieläinten pelastajat
15:10
Merieläinten pelastajat
15:35
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
16:20
Tosiputki: Hollywood Cycle (S)
17:10
Tosiputki: Ibiza Weekender (S)
18:00
Paratiisihotelli Ruotsi (7)
19:00
Tosiputki: Hollywood Cycle (S)
20:00
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (12)
21:00
Oikein kunnon orgiat (16)
22:55
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (16)
23:50
Tosiputki: Hollywood Cycle (S)
00:50
Loop Looks: Senay Coco
01:00
Paratiisihotelli Ruotsi (7)
01:50
Mad Men (12)
02:40
Family Weekend - Onnellinen perhe (12)
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
MM-ralli: Puola, Ennakko
14:30
Superpesis: Alajärvi - Kankaanpää (21.6.)
17:00
Vaahteraliiga: Porvoo Butchers - Vantaa TAFT (17.6.)
19:30
NBA Inside Stuff
20:00
NBA: 2016 Sounds of the Finals
20:30
MM-ralli: Sardinia, Extra
21:30
MM-ralli: Puola, Ennakko
22:00
Superpesis: Seinäjoki - Joensuu (28.6.)
00:30
Trans World Sport
01:30
Gillette World Sport
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
Trans World Sport
15:00
NASCAR Highlights: Sonoma
16:00
Kottilat
16:15
MM-ralli: Sardinia, Extra
17:15
MM-ralli: Puola, Ennakko
17:45
Superpesis LIVE: Seinäjoki - Joensuu
20:30
Gillette World Sport
21:00
Spa Classic
21:30
Speedway: Praha, Tshekki (25.6.)
00:00
V8 SuperCars Highlights: Darwin, Race 12
01:00
V8 SuperCars Highlights: Darwin, Race 13