Lapsuuden biisi ja Niilon kuulas ääni saivat Elastisen itkemään | Nelonen.fi

Lapsuuden biisi ja Niilon kuulas ääni saivat Elastisen itkemään

Sunnuntai 1.9.2013 klo 21.37

Niilo Turunen kajauttaa ilmoille kappaleen Lentäjän poika ja Elastinen repeää kyyneliin. Koko Turun Logomo taisi kyynelehtiä kuulaasta tunnelmasta, jonka Niilo kauniin kirkkaalla äänellään loi.

The Voice Kidsin kaikki tähtivalmentajat kääntyivät. Elastinen oli otettu Niilon esityksestä ja kappalevalinnasta.

- Hyvä ja koskettava biisivalinta. Tämä on lapsuuteni biisi. Olisin laulanut saman kappaleen itse, jos olisin joskus osallistunut The Voice Kidsiin, hehkuttaa Elastinen. 

Sydämeni lensi juuri sinun syliisi, kuvailee Mira Niilon tulkintaa. 

Kaikki tähtivalmentajat olisivat mielellään ottaneet Niilon joukkueeseensa ja Niilo pohtikin tovin.

- Kyllä tätä on yön pimeinä hetkinä mietitty, mutta otetaan tällä kertaa mukaan Mira, valitsee Niilo.

Esityksen jälkeen Niilo paljastaa Nelosen haastattelussa, että hänellä oli pieni epäilys siitä, että näin voisi käydä.

Urheilu:

Helsingin sanomat

Petteri Koposen BC Himki jo lähes Eurocupin mestari

25.4.2015 klo 10:24
Helsingin sanomat

Neljä suurinta jäljellä

25.4.2015 klo 00:02
Helsingin sanomat

Uran tärkein ottelu

25.4.2015 klo 00:02
  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Onnenarpa
08:00
Bumba (S)
08:05
Bubble Guppies (S)
08:30
Merieläinten pelastajat
09:00
Elixir
09:30
Elixir Sport
10:00
Neljän tähden illallinen
10:30
Neljän tähden illallinen
11:00
Neljän tähden illallinen
11:30
Neljän tähden illallinen
12:00
Laiva (S)
12:30
Laiva (S)
13:00
Laiva (S)
13:30
Laiva (S)
14:00
Laiva (S)
14:30
Eläinten pelastajat (7)
15:00
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
16:00
Elokuva: Stand by Me - viimeinen kesä (S)
17:55
Huvila & Huussi
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
Guinness World Records - Ihmeelliset ennätysvideot
19:30
Napamiehet (7)
20:00
Vino Show
21:25
Keno
21:30
Elokuva: 007 - Timantit ovat ikuisia (16)
00:00
Elokuva: Keskiyön lihajuna (18)
02:05
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
03:05
Totuus rikosotsikoiden takaa (16)
04:05
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Ostosruutu
07:00
Onnenarpa
08:30
Jaksa paremmin
09:00
MasterChef Australia
11:00
Gordon Ramsay maailmalla
12:00
Hurja remontti
13:00
Guinness World Records
14:00
Panttilainaamo UK
15:00
Metsien miehet (7)
16:00
Kuuluisat kuppilat
16:30
Kuuluisat kuppilat
17:00
Henkka & Niki vs. Amerikka
17:30
Jyrki Sukulan makujen maa
18:00
Amerikan kovimmat keräilijät
19:00
Poliisit (S)
19:30
Poliisit (S)
20:00
Poliisit (S)
20:30
Poliisit (S)
21:00
Suomen huutokauppakeisari
22:00
Panttilainaamo
22:30
Panttilainaamo
23:00
Rekkakuskit jäällä (7)
00:00
Villit nettivideot (16)
00:30
Villit nettivideot (12)
01:00
JIM D: Salaliittoteoriat Jesse Venturan johdolla (7)
02:00
Panttilainaamon autospesialistit (S)
02:30
Panttilainaamon autospesialistit (S)
03:00
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Ostosruutu
07:30
Onnenarpa
09:00
Illallissota
10:00
James Martin ja herkkuja Välimerellä
10:30
Yllätyskokki Niki
11:00
Sikke - Ruokaa rakkaudella
11:30
Kiinalaisen keittiön herkut
12:00
Bill Grangerin makoisat matkat
13:00
Taste
14:00
Joan Rivers laittaa tuulemaan (S)
15:00
Maailman övereimmät juhlat (7)
16:00
Neljät häät Amerikassa
17:00
Neljät häät Amerikassa
18:00
Arvostele mun illallinen Suomessa
18:30
Arvostele mun illallinen Suomessa
19:00
Arvostele mun illallinen Suomessa
19:30
Arvostele mun illallinen Suomessa
20:00
Jutta ja huikeat häädieetit
20:57
Keno
21:00
Temptation Island Suomi (7)
22:00
Temptation Island Suomi (7)
23:00
Kumman kaa (S)
23:30
Kumman kaa (S)
00:00
Ruotsin miljonääriäidit
01:00
Elokuva: Viimeinen uhri (16)
02:50
Suomi-tytöt New Yorkissa (S)
03:50
Ennustaja-TV
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
18:00
Olipa kerran (12)
18:55
Olipa kerran (12)
19:50
NCIS Los Angeles (12)
20:45
NCIS Los Angeles (12)
21:40
Kylmä rinki (16)
22:45
Kylmä rinki (16)
10:00
Rallin MM-sarja: Argentiina, 1. kisapäivä
10:30
Gillette World Sport
11:00
SM-liiga: Playoff Extra
11:00
Rallin MM-sarja: Argentiina EK6, Super Especial Parque Tematico (24.4.)
12:00
SM-liiga Finaalit: Tappara - Kärpät, 6. Finaali (24.4.)
14:00
UEFA Europa League: Maalikooste (23.4.)
15:00
Air & Style Tour: Innsbruck
15:30
Volvo Ocean Race: Life at the Extreme
16:00
Championship: Norwich - Middlesbrough (17.4.)
17:55
NBA Inside Stuff
18:20
NBA Playoffs: Dallas Mavericks - Houston Rockets (24.4.)
20:15
Inside Sailing
20:45
PRO BOXING LIVE: Tyron Zeuge vs. Nikola Sjekloca
00:30
NASCAR Highlights: Bristol, Food City 500
01:30
Abu Dhabi Desert Challenge 2015
10:00
NBA Playoffs: Dallas Mavericks - Houston Rockets (24.4.)
12:00
UEFA Europa League: Fiorentina - Dynamo Kiova (23.4.)
14:00
Night of the Jumps: Ranska
15:00
The Season
15:30
Rallin MM-sarja: Argentiina, 1. kisapäivä
16:00
TCR: Shanghai, Kiina
16:30
SM-liiga: Ennakkostudio
17:00
SM-liiga Finaalit LIVE: Kärpät - Tappara, Mahdollinen 7. Finaali
20:15
Inside European Rally Championship: Irlanti
20:50
Extreme Sailing
21:25
Rallin MM-sarja: Argentiina, 1. kisapäivä
22:00
NBA Playoffs LIVE: Brooklyn Nets - Atlanta Hawks
01:00
Seamaster Sailing
01:25
SM-liiga: Playoff Extra
01:30
NASCAR LIVE: Richmond