Ei osumia
Hakusanalla ei löytynyt osumia. Yritä uutta hakua.
Ohjelmat
Videot
Podcastit
Uutiset
Muut
Ei osumia
Hakusanalla ei löytynyt osumia. Yritä uutta hakua.
Uutiset
    Uutiset > Kotimaa > Opus Dei: Useimmat meistä eivät elä selibaatissa

    Opus Dei: Useimmat meistä eivät elä selibaatissa

    Sisältöä ladataan...

    Tämä sisältö vaatii Adobe Flash Playerin.Hae Flash!

    Opus Dein Suomen tiedotusvastaavan mukaan järjestöllä on Suomessa vain kolmisenkymmentä jäsentä.

    -- Koko maailmassa meitä on noin 90 000 ja heistä noin 60 000 on joko naimisissa tai menee naimisiin ja asuu luonnollisesti perheensä kanssa, kertoo Opus Dein tiedotustoimiston vastaava Santi Martinez Nelosen uutisten haastattelussa.

    -- Jokainen jäsen on vapaa myös poliittisen toimintansa suhteen, sanoo Martinez, joka on kiusaantunut siitä, että Opus Dei joutui nyt mukaan Suomen sisäpolitiikkaan.

    Perussuomalaisten taloudellinen neuvonantaja Oskari Juurikkala on kertonut julkisuudessa kuuluvansa Opus Deihin. Hän on antanut myös selibaattilupauksen ja maksaa suurimman osan perussuomalaisilta saamastaan palkasta Opus Deille.

    YLLÄOLEVALLA VIDEOLLA Martinez kertoo, miten Opus Dei Suomessa toimii.

    Nelosen uutiset/Timo Toropainen

    Kommentit (0)

    Kommentoi

    Muuta aiheesta
    Muualla verkossa

    Mainos:

    Kotimaan uutisotsikot

    Syyttäjä vaatii Fouganthinelle vankeutta

    Torstai 24.05.2012

    Syyttäjä vaatii Nikita Fougathinelle vankeusrangaistusta kahdesta pahoinpitelystä ja tuhotyöstä. Jutun käsittely alkoi Helsingin käräjäoikeudessa tänään.

     

    Lue myös nämä

    Uusimmat Suosituimmat
     

    Videot

     
    Uusimmat Suosituimmat
     
     

    Nelosen uutiset Facebookissa