The Voice Kids | Nelonen.fi

The Voice Kids

The Voice Kids

The Voice Kidsin laulajalahjakkuuksia valmentaa tällä kaudella kolme musiikkialan ammattilaista: Diandra Flores, Arttu Wiskari ja jo viime kaudelta tutuksi tullut The Voice Kids -tähtivalmentaja Krista Siegfrids. The Voice Kids -ohjelman toinen tuotantokausi alkaa Nelosella elokuussa 2014. Hyväntuulisessa koko perheen ohjelmassa kilpailevat vuosina 2000–2005 syntyneet 8–14-vuotiaat laulajalupaukset. Ohjelmaan haki mukaan yhtensä 2 300 lasta ja nuorta, joista noin 250 pääsi koelauluihin saakka. Televisiossa nähtävässä Ääni ratkaisee -vaiheessa kisaa 70 laulajaa. Kotimainen musiikkiohjelma.

Äänestyksen alkuun

Refreshing...

Äänesi on vastaanotettu

Kiitos !

  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Bumba (S)
06:05
Avaruusnappulat (S)
06:11
Pound Puppies (S)
06:33
Transformers Rescue Bots (7)
06:55
Disneyn esikoulu: Jake ja Mikä-Mikä-Maan merirosvot (S)
07:20
Lazy Town (S)
07:45
Disney esittää: Finias ja Ferb (7)
08:10
Star Wars Rebels (7)
08:33
Lego Ninjago (7)
08:56
Vaaleanpunainen pantteri (S)
09:05
Vaaleanpunainen pantteri (S)
09:15
Jukebox
10:20
Neljän tähden illallinen
10:50
Onnenarpa
11:50
LIVE: Tiedä ja Voita
13:45
Jukebox
14:45
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
15:45
Neljän tähden illallinen
16:15
Onnenarpa
16:20
Matkaoppaat
16:50
Leijonan luola USA
17:50
Suomen huutokauppakeisari
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
Kauppaneuvos Jethro (S)
20:00
Suomen huutokauppakeisari
20:58
Keno
21:00
Temptation Island Suomi 2 (S)
22:00
Quantico (12)
23:00
Nälkäpeli (12)
01:55
Leijonan luola USA
02:55
Pelastushelikopteri (S)
03:25
Pelastushelikopteri (7)
03:55
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
07:30
Ostosruutu
10:00
Ostosruutu - VitaPrism
10:30
Onnenarpa
12:00
Haasta Hans
13:00
Hurja remontti
14:00
Top Chef
15:00
Surkeiden kuskien autokoulu (S)
15:30
Guinness World Records
16:30
Gordon Ramsay maailmalla
17:30
Panttilainaamo
18:00
Leijonan luola Kanada
19:00
Top Chef Ruotsi
20:00
Poliisit (S)
20:30
Poliisit (S)
21:00
Poliisit (S)
21:30
Poliisit (S)
22:00
Poliisit (S)
22:30
Poliisit (7)
23:00
Poliisit (S)
23:30
Poliisit (7)
00:00
Arman Pohjantähden alla (12)
01:00
Leijonan luola Kanada
02:00
Gordon Ramsay maailmalla
03:00
Surkeiden kuskien autokoulu (7)
03:30
Amerikan rumimmat tatuoinnit
04:00
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Ostosruutu
09:00
Hurja painonpudotus UK
10:00
Hansin grillikesä
11:00
Kaksi julkkista ja yhdet häät UK
12:00
Fashion Star
13:00
Sinkkuillallinen
14:00
Hurja painonpudotus UK
15:00
Neljät häät Amerikassa
16:00
Supernanny Euroopassa (S)
17:00
Sinkkuillallinen
18:00
Neljät häät Amerikassa
19:00
Huippumalli haussa
20:00
Jutta ja 10 suurta unelmaa
21:00
Unelmien poikamiestyttö
22:55
Tulevaisuuden työpaikat
23:00
Kielletty rakkaus (S)
00:00
Sinkkuillallinen
01:00
Sinkkulaiva
01:30
Sinkkulaiva
02:00
Tanssin superäidit
03:00
Good Wife (7)
04:00
Neljät häät Amerikassa
08:55
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
09:20
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
09:45
Tosiputki: Made in Chelsea (S)
10:35
Nashville (S)
11:20
Amerikan rumimmat tatuoinnit
11:45
Amerikan rumimmat tatuoinnit
12:10
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
12:35
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
13:00
Tosiputki: Made in Chelsea (S)
13:50
Fosters (7)
14:35
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
15:00
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
15:25
Tosiputki: Made in Chelsea (S)
16:15
Gordon Ramsay - pannu kuumana
17:10
Rantavahdit (12)
17:35
Rantavahdit (7)
18:00
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
18:30
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
19:00
Tosiputki: Made in Chelsea (S)
20:00
Kyttäputki: Castle (12)
21:00
Tiikerinsilmä - Rocky III (16)
23:00
Kyttäputki: Castle (12)
00:00
Tosiputki: Made in Chelsea (S)
01:00
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
01:25
Tosiputki: #RichKids of Beverly Hills (S)
01:50
Nashville (S)
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
MM-ralli: Sunnuntain Parhaat, Portugali
14:30
Championship: Sheffield Wednesday - Brighton (13.5.)
16:30
Championship: Derby - Hull (14.5.)
18:30
NBA Playoffs: Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors (24.5.)
20:30
MM-ralli: EK1, Portugali (19.5.)
21:30
MM-ralli: Porto Street Stage, Portugali (20.5.)
22:30
MM-ralli: EK17, Portugali (22.5.)
23:30
MM-ralli: Power Stage, Portugali (22.5.)
00:30
European Le Mans Series: Imola, Highlights
01:30
Gillette World Sport
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
NBA Playoffs: Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers (23.5.)
16:00
NASCAR: Charlotte, Sprint All-Star Race (21.5.)
18:00
Superpesis: Kempele - Hyvinkää (24.5.)
20:30
Championship: Brighton - Sheffield Wednesday (16.5.)
22:30
Championship: Hull - Derby (17.5.)
00:30
UEFA Europa League Finaali: Liverpool - Sevilla (18.5.)
03:00
TCR: Spa, Belgia
03:30
NBA Playoffs LIVE: Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors