Talent Suomi -semifinalistit Mija ja Mika: Kova tahto päästä finaaliin! | Nelonen.fi

Talent Suomi -semifinalistit Mija ja Mika: Kova tahto päästä finaaliin!

Lauantai 19.11.2011 klo 17.35

Paristuntteja esittävät cheerleaderit Mika Pennanen ja Mija Schrey ottavat illan semifinaaliesityksessä koko lavan haltuun.

Jakso 5: Jouko Enkelnotko laulaa nimensä mukaisesti kuin enkeli

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Jouko yllättää täysin Talentin tuomarit kirkkaalla äänellään ja tulkinnallaan Ave Mariasta. Koko sali pysähtyy kuuntelemaan, vain enkelikuoro puuttuu! Yllättävyys tepsii, sillä Jouko pääsee jatkoon kehujen kera.

Jakso 4: Nyt rokataan, pikku-Elvis saa yleisön villiksi!

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Eelis Saurio, 11, on sitä mieltä, että Elvis on ainoa oikea musiikki, mitä maailmassa on. Ei taida olla pelkkää puhetta, ainakin Eeliksen versio Elviksestä tekee vaikutuksen Talent Suomen tuomareihin ja koko yleisöön. Tämä pikkumies menee elvistellen jatkoon!

Jakso 3: Linja-autonkuljetta Jorma Koponen laulaa tunteella

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Linja-autonkuljetta Jorma Koponen, 48, laulaa nöyrästi ja tunteella. Tämä herra on ilmiömäinen tulkitsija, jota Talentin tuomarit kilpaa kehuvat. Jopa Janne taitaa herkistyä.

Jakso 5: Nuori stand up koomikko Mikko Ruusu

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Mikko Ruusu kertoilee hauskoja juttuja, mutta stand up -esitystä kannattaa hioa vielä.

Jakso 4: Auri Jalkanen laulaa kuin enkeli

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Auri Jalkanen, 12 vuotta, laulaa itsensä kauniisti jatkoon.

  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:05
Ennustaja-TV
06:30
Onnenarpa
08:00
Bumba (S)
08:05
Bubble Guppies (S)
08:30
Merieläinten pelastajat
09:00
Elixir
09:30
Elixir Sport
10:00
Neljän tähden illallinen
10:30
Neljän tähden illallinen
11:05
Neljän tähden illallinen
11:35
Neljän tähden illallinen
12:05
Laiva (S)
12:35
Laiva (S)
13:10
Laiva (S)
13:40
Laiva (S)
14:10
Laiva (S)
14:45
Tricked (7)
15:50
Pomo haussa
16:50
Suomen kaunein mökki
17:55
Huvila & Huussi
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
Guinness World Records - Ihmeelliset ennätysvideot
19:30
Napamiehet (S)
20:00
Vino Show
21:25
Keno
21:30
Elokuva: 007 - rakastettuni (16)
00:05
Elokuva: Paranormal Activity 2 (16)
01:55
Salaliittoteoriat Jesse Venturan johdolla (S)
02:55
Frasier (S)
03:25
Laiva (S)
03:55
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
05:45
Ostosruutu
06:45
Onnenarpa
08:15
Jaksa paremmin
08:45
Merimaili
09:15
Hell's Kitchen
10:10
Hell's Kitchen
11:05
Anthony Bourdain minilomalla
12:05
Anthony Bourdain minilomalla
13:05
Hurja remontti
14:05
Guinness World Records
15:00
Metsien miehet (12)
16:00
Pomo piilossa
17:00
Henkka & Niki vs. Amerikka
17:30
Jyrki Sukulan makujen maa
18:00
Suomen huutokauppakeisari
19:00
Poliisit (S)
19:30
Poliisit (7)
20:00
Poliisit (7)
20:30
Poliisit (7)
21:00
Poliisit (S)
21:30
Poliisit (S)
22:00
Poliisit (7)
22:30
Poliisit (7)
23:00
Poliisit (7)
23:30
Poliisit (S)
00:00
Rekkakuskit jäällä (7)
01:00
Villit lomavideot
01:30
Villit lomavideot
02:00
Villit nettivideot (12)
02:30
Villit nettivideot (12)
02:55
Rantavahdit (12)
03:25
Rantavahdit (7)
03:55
Panttilainaamon autospesialistit (S)
04:25
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Ostosruutu
07:30
Onnenarpa
09:00
Illallissota
10:00
James Martin ja herkkuja Välimerellä
10:30
Yllätyskokki Niki
11:00
Sikke - Ruokaa rakkaudella
11:30
Korealaisen keittiön aakkoset
12:05
Bill Grangerin makoisat matkat
13:05
Olet mitä syöt
13:35
Olet mitä syöt
14:05
Joan Rivers laittaa tuulemaan (S)
15:00
Gok Wan: Teinien salatut elämät
16:00
Nätti nakuna
17:00
Älyttömät äidit
18:00
Arvostele mun illallinen Suomessa
18:30
Arvostele mun illallinen Suomessa
19:00
Arvostele mun illallinen Suomessa
19:30
Arvostele mun illallinen Suomessa
20:00
Jutta ja huikeat häädieetit
20:58
Keno
21:00
Valheen vangit (S)
22:00
Kumman kaa (S)
22:35
Kumman kaa (S)
23:05
Ruotsin miljonääriäidit
00:05
Elokuva: Terroristin jäljillä (12)
02:10
Suomi-tytöt New Yorkissa (S)
03:10
Liv D: Rakkautta ennen elinsiirtoa (7)
04:25
Ennustaja-TV
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
18:00
Olipa kerran (12)
18:55
Olipa kerran (12)
19:50
Hero-lyhäri: This is my Office
19:55
Hero-lyhäri: This is my Office
20:00
Common Law (12)
20:55
Common Law (12)
21:50
NYC 22 (12)
22:45
NYC 22 (12)
10:00
Mobil 1 The Grid
10:30
Beach Volley World Tour: Naisten Pronssiottelu & Finaali, Luzern (17.5.)
12:30
Volvo Ocean Race: Life at the Extreme
13:00
Championship Playoffs: Brentford - Middlesbrough (8.5.)
15:00
Nykyaikainen viisiottelu: Miesten maailmancup, Unkari
15:30
Nykyaikainen viisiottelu: Naisten maailmancup, Unkari
16:00
Volvo Ocean Race: Newport, Leg Start
17:30
Rallin MM-sarja: Portugali, 2. kisapäivä
18:00
Arktiset vedet
18:30
Arktiset vedet
19:00
NBA Inside Stuff
19:30
NBA Playoffs: Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers (22.5.)
21:30
Championship Playoffs: Ipswich - Norwich (9.5.)
23:30
Superpesis: Sotkamo - Vimpeli (22.5.)
02:00
Beach Volley World Tour: Miesten Pronssiottelu & Finaali, Luzern (17.5.)
03:30
Extreme Sailing
04:00
NBA Playoffs LIVE: Houston Rockets - Golden State Warriors
10:00
Rallin MM-sarja: Portugali EK1, Lousada (21.5.)
11:00
Rallin MM-sarja: Portugali, 2. kisapäivä
11:30
NBA Playoffs: Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers (22.5.)
13:30
Superpesis: Sotkamo - Vimpeli (22.5.)
16:00
UEFA Europa League: Dnipro - Napoli (14.5.)
18:00
UEFA Europa League: Maalikooste (14.5.)
18:30
Rallicrossin MM-sarja: Belgian osakilpailu (3.5.)
20:30
NASCAR Highlights: Sprint All-Star Race Highlights
20:30
Rallicrossin MM-sarja Highlights: Belgia
21:30
Rallin MM-sarja: Portugali, 2. kisapäivä
22:00
Speedwayn MM-sarja: Tampere (16.5.)
00:00
Marathon des Sables
00:30
Rallin MM-sarja: Portugali, 3. kisapäivä
01:00
TCR: Algarve, Portugali
01:00
UEFA Europa League: Fiorentina - Sevilla (14.5.)
01:30
The Season
03:30
NBA Playoffs LIVE: Ottelu Avoin