Talent Suomi -semifinalistit Mija ja Mika: Kova tahto päästä finaaliin!

Lauantai 19.11.2011 klo 17.35

Paristuntteja esittävät cheerleaderit Mika Pennanen ja Mija Schrey ottavat illan semifinaaliesityksessä koko lavan haltuun.

Jakso 5: Jouko Enkelnotko laulaa nimensä mukaisesti kuin enkeli

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Jouko yllättää täysin Talentin tuomarit kirkkaalla äänellään ja tulkinnallaan Ave Mariasta. Koko sali pysähtyy kuuntelemaan, vain enkelikuoro puuttuu! Yllättävyys tepsii, sillä Jouko pääsee jatkoon kehujen kera.

Jakso 4: Nyt rokataan, pikku-Elvis saa yleisön villiksi!

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Eelis Saurio, 11, on sitä mieltä, että Elvis on ainoa oikea musiikki, mitä maailmassa on. Ei taida olla pelkkää puhetta, ainakin Eeliksen versio Elviksestä tekee vaikutuksen Talent Suomen tuomareihin ja koko yleisöön. Tämä pikkumies menee elvistellen jatkoon!

Jakso 3: Linja-autonkuljetta Jorma Koponen laulaa tunteella

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Linja-autonkuljetta Jorma Koponen, 48, laulaa nöyrästi ja tunteella. Tämä herra on ilmiömäinen tulkitsija, jota Talentin tuomarit kilpaa kehuvat. Jopa Janne taitaa herkistyä.

Jakso 5: Nuori stand up koomikko Mikko Ruusu

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Mikko Ruusu kertoilee hauskoja juttuja, mutta stand up -esitystä kannattaa hioa vielä.

Jakso 4: Auri Jalkanen laulaa kuin enkeli

Maanantai 11.3.2013 klo 18.23

Auri Jalkanen, 12 vuotta, laulaa itsensä kauniisti jatkoon.

  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Ostosruutu
07:00
Disneyn esikoulu: Mikki Hiiren kerhotalo (S)
07:25
Disney esittää: Lilo ja Stitch (7)
07:50
Lazy Town (S)
08:20
Onnea matkaan, Charlie! (S)
08:50
Kiinalaisen keittiön herkut
09:20
Tomin keittiö
09:50
Pikakurssi kodinostoon
10:20
Unelmien talo
10:50
Ennustaja-TV
11:20
Ostosruutu
11:50
Ostosruutu
12:20
LIVE: Tiedä ja Voita
13:50
Jyrki Sukulan makujen maa
14:20
Hestonin huikeat pidot
15:25
Hulttio ja herrasmies (S)
15:55
Olipa kerran (12)
16:55
Deittikamera
17:25
Frasier (S)
17:55
Panttilainaamo
17:55
Panttilainaamo
18:25
Panttilainaamo
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
Kuppilat kuntoon, Jyrki Sukula!
20:00
Ravintola X
20:57
Keno
21:00
Elokuva: Spy Hard - lupa läikyttää (S)
22:40
Kylmä rinki (16)
23:50
Long Islandin sarjamurhaaja Osa 1/2 (12)
00:50
Long Islandin sarjamurhaaja Osa 2/2 (12)
01:50
NCIS Rikostutkijat (12)
02:45
Frasier (S)
03:15
Mitä tuli tehtyä
04:15
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
09:25
Ostosruutu
09:55
Ostosruutu
10:25
Ostosruutu
10:55
Ennustaja-TV
11:25
Jeff Corwin ja valtamerten salaisuudet
11:55
Jeff Corwin ja valtamerten salaisuudet
12:20
Pomo piilossa
13:15
LA Ink
14:10
MasterChef Australia
16:10
JIM D: Modern Marvels
17:05
LA Ink
18:00
MasterChef Australia All Stars
19:00
Leijonan luola UK
20:00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
21:00
Australian kovimmat keräilijät
22:00
Poliisit (S)
22:30
Poliisit (7)
23:00
Leijonan luola UK
00:00
Rekkakuskit jäällä (7)
00:55
Rikkaiden panttilainaamo
01:50
JIM D Henkilökuva: Paljasjalkabandiitti (7)
02:45
MasterChef Australia All Stars
03:40
LA Ink
04:35
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
07:30
Ostosruutu
08:00
Ostosruutu
08:30
Ostosruutu
09:00
Sikke - Ruokaa rakkaudella
09:30
Sisustuskaksoset
10:00
Koirakuiskaaja
11:00
James Martin ja herkkuja Välimerellä
11:30
Sisustus uusiksi miehen tapaan - USA
12:30
Kiinalaisen keittiön herkut
13:00
Ruotsin miljonääriäidit
14:00
Hulluna häämekkoihin Atlantassa
14:30
Kirsi ja himoshoppaajat
15:30
Neljät häät Amerikassa
16:25
Olet mitä syöt
16:55
Tanssin superäidit: Miami
17:55
Manhattanin äitiyskonsultti (7)
18:50
Liv & Learn: Arjan keittiössä
18:55
Hurja remontti
19:50
Sinkkuelämää (12)
20:30
Sinkkulaiva
21:00
Devious Maids (12)
22:00
Ringer (12)
23:00
Sinkkuelämää (12)
23:40
Sinkkulaiva
00:10
Täydelliset naiset (12)
01:05
Fashion Star
02:05
Rullaavat tytöt (S)
02:40
Häähullut (7)
03:40
Supermarjo ja tytöt 2
04:40
Ennustaja-TV
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
18:00
Drop Dead Diva (7)
19:00
Happy Endings (S)
19:30
Happy Endings (S)
20:00
Havaiji 5-0 (12)
20:50
Sarjakurkistus: Missing (7)
21:00
Fargo (16)
22:00
Fargo (16)
23:15
Dexter (16)
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
Volvo Ocean Race: Cape Town, Leg Start
15:30
Nelonen Pro: Moor Gääs
16:00
NFL: Minnesota Vikings - Green Bay Packers (23.11.)
16:00
NFL: Minnesota Vikings - Green Bay Packers (23.11.)
19:00
SM-liigan viikkomakasiini
19:30
Arktiset Vedet
20:00
NBA: Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers (23.11.)
22:00
NFL: Denver Broncos - Miami Dolphins (23.11.)
00:30
Sporting Paradise
00:30
Sporting Paradise
01:00
Inside European Rally Championship: Korsika
01:30
Australasian Safari
02:30
Inside Sailing
02:30
Inside Sailing
03:00
NFL GameDay
03:30
NFL LIVE: New Orleans Saints - Baltimore Ravens
03:30
NFL LIVE: New Orleans Saints - Baltimore Ravens
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
SM-liigan viikkomakasiini
14:30
SM-liiga: Lukko - TPS (22.11.)
16:30
UEFA Europa League: Maalikooste (6.11.)
17:30
Fleet Racing Tour
17:30
Fleet Racing Tour
18:00
Acceleration: Season 2014 Review
18:00
Acceleration: Season 2014 Review
19:00
NFL: New York Giants - Dallas Cowboys (23.11.)
19:00
NFL: New York Giants - Dallas Cowboys (23.11.)
21:30
Nelonen Pro: Moor Gääs
22:00
PRO BOXING: Pablo Hernandez - Firat Arslan (16.8.)
00:00
Championship: Brentford - Fulham (21.11.)