Tänään torstaina 8. syyskuuta Helsingissä järjestetyn Nelosen Ilotulituksen Suomen mestaruuskilpailun voitti kolmentena esiintynyt Tulitemestarit teoksellaan Pyrofestivaali – Sparkling Night.
Toiseksi tuli viidentenä esiintynyt Suomen Ilotulite ja kolmanneksi Skystar, joka esiintyi neljäntenä.

Comments
omasta mielestä omaperäisin ja paras esitys. pienenä kritiikkinä voisin sanoa tuon kameramiehen typerän zoomailun. miljoona eri asiaa siellä täällä ja kameramies, luonnollisesti, zoomaa sillä tavalla ettei vahingossakaan näy enempää kuin 1/10. mahtavaa.
Kukaan ei ilmeisemmin ole tälle nelosen kuvaajalle kertonut että kannattaa tuo tarkennus pitää äärettömässä jos haluaa ilotulitteista tarkkaa kuvaa ja se kamera pidetään paikallaan eikä lähdetä zoomailemaan yksittäisten efektien perään.
Kommentoi