Loirinuotiolla | Nelonen.fi

Loirinuotiolla

Loirinuotiolla

Ainutlaatuinen ohjelmasarja, jossa Vesa-Matti Loiri kutsuu ystäviään, työtovereitaan ja tuttaviaan viettämään päivän hänelle rakkaissa paikossa Lapissa, Inarijärvellä. Vesa-Matti Loiri täyttää 70 vuotta tammikuussa 2015 ja legenda toteaakin, että "Kai tämä on sellainen pieni perinnön jättö, testamentti." Sarjassa Loirin vieraina nähdään mm. tasavallan presidentti Sauli Niinistö, Teemu Selänne, Jari Litmanen, Ville Haapasalo, Lenita Airisto, Aku Hirviniemi, Robin ja monia kiinnostavia kasvoja eri elämänalueilta ja Vesa-Matti Loirin elämän varrelta. Sarja on kuvattu Lapissa syksyllä 2014 ruskan aikaan.

Äänestyksen alkuun

Refreshing...

Äänesi on vastaanotettu

Kiitos !

Yhteistyössä

Ohjelmistossa

TAUOLLA Tuotantokausi 1

Ainutlaatuinen ohjelmasarja, jossa Vesa-Matti Loiri kutsuu ystäviään, työtovereitaan ja tuttaviaan viettämään päivän hänelle rakkaissa paikossa Lapissa, Inarijärvellä. Sarjassa Loirin vieraina nähdään mm. tasavallan presidentti Sauli Niinistö, Teemu Selänne, Jari Litmanen, Ville Haapasalo, Lenita Airisto, Aku Hirviniemi, Robin ja monia kiinnostavia kasvoja eri elämänalueilta ja Vesa-Matti Loirin elämän varrelta. Kotimainen sarja.
  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Bumba (S)
06:05
Bubble Guppies (S)
06:30
Pound Puppies (S)
06:50
Lego Friends (S)
07:15
My Little Pony: Ystävyyden taikaa (7)
07:40
Transformers Rescue Bots (7)
08:00
Angry Birds Toons (S)
08:05
Angry Birds Piggy Tales (S)
08:10
Lego Nexo Knights (7)
08:35
Lego Legends of Chima (7)
09:00
Vaaleanpunainen pantteri (S)
09:05
Vaaleanpunainen pantteri (S)
09:15
Neljän tähden illallinen
09:45
Eläinpotilaiden pelastaja
10:50
Onnenarpa
11:50
LIVE: Tiedä ja Voita
13:45
Eläinpotilaiden pelastaja
14:45
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
15:45
Onnenarpa
15:50
Hauskat kotivideot
16:20
Hauskat kotivideot
16:50
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
17:50
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
18:55
HS-uutiset ja sää
19:00
Hauskat kotivideot
20:00
Hauskat kotivideot
20:58
Keno
21:00
Beverly Hills kyttä II (12)
23:10
Tulossa: Vain elämää
23:15
Villi pako (16)
01:25
Mystery Date - treffimysteeri (S)
03:30
Hotellit kuntoon, Gordon Ramsay
04:30
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
07:30
Ostosruutu
10:30
Onnenarpa
12:00
Haasta Hans
13:00
Hell's Kitchen
14:00
Rikkaiden panttilainaamo
15:05
MasterChef Australia
17:00
Rajavalvojat (S)
17:30
Rajavalvojat (S)
18:00
Leijonan luola USA
19:00
Panttilainaamo
19:30
Panttilainaamo
20:00
Kauppaneuvos Jethro (S)
21:00
Kauppaneuvos Jethro (S)
22:00
Kauppaneuvos Jethro (S)
23:00
Kauppaneuvos Jethro (7)
00:00
Tulossa: Kuokkavieras Kataja (S)
00:05
Rajavalvojat (S)
00:35
Rajavalvojat (S)
01:05
Panttilainaamo
01:35
Panttilainaamo
02:05
Firmat kuntoon
03:05
Australian rajalla
03:35
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Ostosruutu
09:00
Candice sisustaa
09:30
Huippumalli haussa
10:30
Remppa vai muutto
11:30
Supernanny Euroopassa (7)
12:30
Sinkkuillallinen
13:30
Jaksa paremmin
14:00
Tanssin superäidit
15:00
Neljät häät Amerikassa
16:00
Remppa vai muutto
17:00
Sinkkuillallinen
18:00
Huippumalli haussa
19:00
Neljät häät Amerikassa
20:00
Hotellit kuntoon, Jyrki Sukula!
21:00
Liv D: Ihana ökyelämä
22:00
Kesäjännäri: PopFan (12)
23:50
Sinkkuillallinen
00:50
Kocktails with Khloé
01:50
Neljät häät Amerikassa
02:50
Ennustaja-TV
10:45
Kanadan rajalla
11:10
Kanadan rajalla
11:35
Kanadan rajalla
12:00
Kanadan rajalla
12:25
Kanadan rajalla
12:50
Kanadan rajalla
13:15
Kanadan rajalla
13:40
Kanadan rajalla
14:05
King & Maxwell (12)
14:50
King & Maxwell (12)
15:35
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
16:25
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
17:10
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
18:00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
19:00
King & Maxwell (12)
20:00
King & Maxwell (12)
21:00
Miami Blues (16)
22:55
Sol Presents: Local Heroes - Minna Parikka
23:00
Pipo tiukalla (S)
01:00
Kanadan rajalla
01:25
Kanadan rajalla
01:50
Kanadan rajalla
02:15
Kanadan rajalla
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
UEFA Europa League LIVE: Lohkovaiheen Arvonta
15:00
JYP-VIIKKO: JYP - SaiPa, 1. puolivälierä (18.3.)
17:00
JYP-VIIKKO: SaiPa - JYP, 2. puolivälierä (18.3.)
19:00
Vaahteraliiga: Seinäjoki Crocodiles - Turku Trojans (19.8.)
22:00
MM-ralli: Extra, Saksa
23:00
Superpesis: Sotkamo - Joensuu, 1. Välierä (26.8.)
01:30
Mobil 1 The Grid
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
13:45
Superpesis: Vimpeli - Kouvola, 1. Välierä (25.8.)
16:15
MM-ralli: Extra, Saksa
17:15
Superpesis LIVE: Sotkamo - Joensuu, 1. Välierä
20:00
Gillette World Sport
20:30
EM-rallin makasiini: Puola
21:00
JYP-VIIKKO: JYP - SaiPa, 3. Puolivälierä (22.3.)
23:00
JYP-VIIKKO: SaiPa - JYP, 4. puolivälierä (24.3.)
01:00
Trans World Sport